Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o šperky z bižuterního kovu

2. 4. 2019

Jak na bižuterii, aby Vám vydržela dlouhé roky krásně sloužit a stále vypadala jako NOVÁ?

Ráda bych se s Vámi podělila o pár tipů jak na to, aby Vám náušničky a šperky z bižuterního kovu krásně drželi. Znám několik žen, které si stěžují, jak by moc rády nosily šperky z bižuterie, ale prostě jim po pár měsících začnou černat, loupat se a jaká je to škoda, protože mít tolik šperků při té skvělé cenové relaci a často je střídat je prostě báječné! Zeptala jsem se na pro mě úplně samozřejmou otázku, kde je a jak je skladují a měla jsem hned jasno.. CHYBOU BYLA ŠPATNÁ PÉČE!

Sama mám ve své šperkovnici plno kousků z bižuterního kovu, které jsou i po několika (třeba i po 10 letech) jako nové!

Péče o šperky z bižuterního kovu: 

Pokud chcete, aby Vám bižuterie vydržela, co nejdéle je vhodné dodržovat následující pravidla, protože jakou péči jim věnujete tak Vám budou dlouho sloužit. :)

  • Šperky z bižuterie a šperky všeobecně zbožňují sucho, pokojovou teplotu a neprospívá jim přímé slunce (pozor tedy na uchovávání šperků v blízkosti oken, na parapetu apod.) – doporučujeme tedy šperkovnice a stojánky dávat spíše do tmavších koutů místnosti. 
  • Na koupání šperky sundávejte, nenechávejte je ani příležitostně v koupelně, kde je velká vlhkost.
  • Při náročných činnostech doporučujeme sundávat (např. saunování, extrémní teploty, úklid s chemickými prostředky) a pozor na styk s kosmetickými přípravky (deodoranty, parfémy, laky na vlasy apod.), protože to šperkům nesvědčí, stejně jako pot – mějte tedy na paměti všeobecné pravidlo pro šperky – „oblékejte jako poslední a sundávejte jako první“.

Za náš kreativní tým Hanka