Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z čeho tvoříme....

Tvoříme z různých materiálů:

POLYMEROVÁ HMOTA -  je to umělá modelovací hmota, polyvinylchlorid, neboli PVC, hmota je barvivy, měkčidly a dalšími komponenty upravena pro kreativní tvoření...Výrobek se vypaluje v troubě na teplotu kolem 100 - 160 °C. Tento proces zajistí pevnost materiálů. Výrobky jsou po upečení velmi lehké.

Polymerovou hmotu vyrábějí 4 největší producenti: Staedtler (Fimo), Cernit, Polyform product (Sculpey, Premo..) a Van Aken (Kato Polyclay). 

Na výrobu šperků používáme nejvíce fimo, ale často kombinujeme i s jinými polymerovými hmotami..

KŘIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE - je to dvousložková průhledná hmota imitující sklo. Pryskyřice je po vytvrdnutí vysoce pevná a odolná. Výrobkům zajišťuje dlouhou životnost. Křišťálovu pryskyřici používáme k zalévání magnetů a některých šperků...

Dětské hračky, deky, taštičky šijeme zpravidla z kvalitní BAVLNĚNÉ LÁTKY. Pokud není uvedeno jinak jsou tyto výrobky plněné VATELÍNEM což je jemný syntetický materiál podobný vatě.

Další použité materiály:

TYL -  je průhledná tkanina s jemným mřížkováním, vyrobená z chemického hedvábí z jedné či dvou soustav nití.

ORGANZA - je hladká, jemně tkaná textilie, působící velmi elegantně.

POTISK DÁRKOVÝCH PŘEDMĚTŮ - použitá technologie = SUBLIMAČNÍ TISK - řadí se mezi přenosové technologie a jeho podstata spočívá ve využití fyzikálních jevů.

1 jev -  schopnost speciálního sublimačního inkoustu, který se nanáší na přenosový papír, okamžitě změnit skupenství z pevného na plynné.

2 jev - je spojen s vlastností polymerů v sublimační vrstvě, které díky zahřátí materiálu dojde k uvolnění jejich struktury a k otevření mikro-pórů.

Vše funguje tak, že se zvolený motiv při transferu v termolisu  přenese ze speciálního dvouvrstvého papíru na materiál tak, že se pigment rozptýlený v plynu dostane mikro-póry do struktury materiálu a po ochlazení je fixován uvnitř hmoty. Při teplotě cca 190 ° C  dochází k samotné sublimaci tedy zabarvení sublimačních vláken materiálu. Sublimační tisk dosahuje výrazných a stálých barev.

Výsledkem použití této technologie je velmi kvalitní dlouhotrvající potisk, který je odolný proti poškrábání na rozdíl od jiných technik potisků, které tisknou pouze na povrch předmětu.